Spalvų derinimas: harmonija ir stilius namuose

Kartais žvelgiant į spalvų paletę ima raibti akys ir visos joje esančios spalvos atrodo tinkančios ir patinkančios. Tiesa tokia, kad net ir labai jūsų mylimos spalvos nebūtinai dera kartu. Tai lengvai pataisoma jeigu spalvos nedera jūsų spintoje, tačiau namų dekoras – ilgalaikis sprendimas. Todėl spalvų derinimas – svarbi užduotis, kurios nedera praleisti. Kaip išsirinkti puikiai kartu atrodančias spalvas pataria „Dažytojų brolija” atstovas Vidas Leščinskas.

Spalvų ratas

Dar 19 a. pradžioje J.V. Gėtė sudarė spalvų ratą, kuris labai aiškiai sudėlioja spalvas į jų spektrą ir parodo, kaip viena spalva pereina į kitą. Šis ratas ne tik aiškiai parodo spalvų ir atspalvių gausą, bet ir padeda išsirinkti kartu derančias spalvas.

Spalvų ratas (nuotr. Shocked)

„Viskas paprasta – priešpriešinės spalvos kartu atrodo geriausiai. Vadovaujantis šia teorija, geltoną reikėtų derinti su violetine, o mėlyna puikiai atrodys su oranžine. Taip pat, raudonos atsvara pasirinkę žalią, tikrai neprašausite. Yra begalės tokių spalvų derinių pavyzdžių ir jie atrodo tikrai gerai, bet nepamirškite, kad sienos – ne drabužiai. Spalvų derinimas sienų dažymui turėtų turėti tik vieną akcentinę spalvą ją derinant su neutralia pagrindo spalva”, – pataria „Dažytojų brolija” atstovas.

Spalvų temperatūra

Spalvų ir atspalvių galybė, profesionalių koloristų pasaulyje, skirstoma į šiltas, šaltas ir neutralias. Prie šiltųjų spalvų priskiriamos geltonos ir raudonos spalvos bei visi jų atspalviai, o štai šaltais laikomi mėlynos bei žalios atspalviai. Jeigu namuose kuriate tvarią harmoniją, o ne madingą stilistinį chaosą, tai labai rekomenduojama nenukrypti nuo kuriamos spalvinės temperatūros, nes šaltos detalės šiltame interjere gali sugriauti kruopščiai kurtą jaukumą ir vientisumą.

Spalvinės temperatūros (nuotr. Pinterest)

„Neutralios – juoda, balta, pilka – spalvos jau seniai laikomos klasika. Jos dera tarpusavyje, bet puikiai atrodo ir su kitomis spalvomis. Spalvų derinimas ir turėtų prasidėti nuo neutralios spalvos pasirinkimo, o vėliau jau galima pritaikyti ir kitas spalvų teorijas.”, – pastebi Vidas Leščinskas bei primena, kad dažant sienas nederėtų vadovautis mados tendencijomis. Verčiau pasikliauti vidine nuojauta, o dar geriau – profesionalų patarimais atsižvelgiant į gyvenimo būdą ir jūsų charakterį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *