Pirmojo būsto remontas nesuplėšysiantis kišenės

Turbūt visi, anksčiau ar vėliau, patyrėme ar dar patirsime, o gal kaip tik šiuo metu išgyvename pirmojo būsto įsigijimą. Dažniausiai tokio būsto paieškoms ir įsigijimui atiduodame begales savo laiko. Tačiau niekam nėra paslaptis, kad tai pareikalauja dar ir tikrai nemenkų finansų. Deja, bet net ir nupirkus, iš pirmo žvilgsnio remonto nereikalaujantį būstą, jis jau po kelių mėnesių ima virsti visai ne mielu ir remontas atrodo neišvengiamas.

Taip dažniausiai nutinka dėl paprasto naujųjų ir ankstesniųjų šeimininkų skonių skirtumo: akį rėžia spalvos, asmeninio stiliaus neatitinka raštai ir panašiai. Tačiau po būsto įsigijimo nepraėjus nė metams, kišenėje vis dar prašvilpia vėjai. Kaip nenuliūdinus piniginės įsirengti mylimus namus pataria „Dažytojų brolija“ vadovas Vidas Leščinskas.

Paprastumas

Nors įsigijus pirmąjį būstą norisi kuo greičiau džiaugtis gražiais ir paskutines madas atitinkančiais namais, verta prilėtinti. „Jaunimas tik nusipirkęs butą ar namą iškart griebiasi griauti sienas, taikyti feng shui reikalavimus ar kitaip adaptuoti patalpą „šiuolaikiniam“ žmogui. Tiesa tokia, kad daug sveikiau, kai remontas yra pradedamas mažais žingsniukais.“, – sako Vidas Leščinskas.

Kuo paprastesnis dizainas, tuo bus lengviau jį įgyvendinti, tikėtina, kad tokiam dizainui ir medžiagas bus galima rinktis standartines, o visa tai nepareikalaus išleisti paskutinius pinigus. „Dažytojų brolija“ vadovas sako, kad paprasčiausias remontas bus ir pigiausias: „Turbūt pigiausias variantas – lygiai glaistyt ir dažyt viena spalva. Tada ir medžiagų kiekis lengvai apsiskaičiuoja, ir darbuotojams nereikia vargt bandant išgaut norimus raštus, o tai sutaupo tikrai ne vieną eurą. Tiesa, dar yra ir tapetų mylėtojų. Bet įrenginėjant pirmą būstą jų tikrai nerekomenduočiau. Jeigu „prašausi“ su dažų spalva, tai sušveitęs perdažysi, o su tapetais bus daug daugiau darbo.“

Mada vs. Universalumas

Jeigu tik yra galimybė rinktis, visuomet patariama pažvelgti į universalius sprendimus, kurie greitai nepabos, o esant reikalui galės būti greitai ir pigiai pataisomi, papildomi ar pakeičiami. Būtent todėl Vidas Leščinskas pataria rinktis dažno neerzinančią spalvų paletę: dramblio kaulo, balintos kavos, smėlio, asfalto atspalvius.

„Visada sakau, kad originalumas yra puikus bruožas. Su originaliais klientais smagu dirbti, jie visada kupini idėjų ir iššūkių mums, bet pirmo būsto savininkui nerekomenduočiau rizikuot savo namus paverst cirko arena. Spalvas reikia gerai išmanyt, o dar geriau – jau žinot, kas statysis į raudoną ar žalią kambarį. Tokie drąsūs sprendimai dažnai gana greitai virsta nusivylimu. Kad nereiktų gailėtis, geriau rinktis natūralias, akies nerėžiančias spalvas, o gyvybės į namus įneš augalai, baldai ir kitos detalės.“, – sako „Dažytojų brolija“ atstovas bei priduria, kad savo nuomonės turėjimas ir tvirtas žinojimas, ko nori – geriausių sprendimų palydovai.

Laikas

Svarbiausias elementas, kurio tikrai prireiks kiekvienam geram remontui – laikas. Juk ne veltui sakoma „Devynis kartus pamatuok, o tik dešimtą – kirpk“. Jokios spalvos, atspalviai ar mados nesutrukdys įsirengti stilingų ir jaukių namų, jeigu visos jų detalės bus apgalvotos, išanalizuotos ir palygintos su alternatyvomis.

„Nors puikiai suprantu, kad gyventi pagal kažkieno kito norus įrengtuose namuose tikrai nesinori, tačiau nuoširdžiai rekomenduoju nepulti į remontus vos tik įsigijus savo pirmą būstą. „Apsiuostykit“, išsianalizuokit apšvietimus, susibraižykit baldų stovėjimo schemas, galų gale – palyginkite rinkoje egzistuojančias medžiagas. Reikia suprast, kad tik gerai apgalvotas remontas bus tvarus ir galės džiuginti ne vienerius metus.“, – pataria „Dažytojų brolija“ atstovas Vidas Leščinskas.

Facebook Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *