Sienos: ir madingiems, ir klasiškiems

Jeigu kažkada remontavote namus, tai turbūt puikiai žinote, kaip lengva pasimesti pasiūlos įvairovėje. Dabar parduotuvių lentynos lūžta įvairiausiomis medžiagomis, nuo  kurių tekstūrų ir spalvų margumo raibsta akyse. Norėdami palengvinti jūsų apsisprendimą paklausėme „Dažytojų brolija“ atstovo Vido, kokios sienos dažniausiai atsiranda skirtingų žmonių interjeruose.

Klasiškiems:

Tekstūra

„Santūrūs klasikos mėgėjai, ar gal greičiau tiesiog ramumą mėgstantys žmonės, dažniau renkasi lygias sienas, kurios neturi jokios tekstūros. Toks sienos paruošimo sprendimas netraukia akies, o interjere labiau atlieka fono funkciją. Todėl tokios sienos gali kone visai užsidengti ir tai nesutrukdys pamatyti jų grožį.“, – pasakoja Vidas Leščinskas.

Lygos sienos – paprasčiausias ir paklausiaus sprendimas.

Iš tiesų, lygios sienos tikrai puikus pasirinkimas, ypač tiems, kurie mėgsta įrėmintus meno kūrinius ar skulptūras. Prie lygių sienų išryškės su kūrinių grožis ir detalės. Taip pat lygios sienų tekstūros gali pasitarnauti ir pvz., fotografams, kurie sieną taip pat galės panaudoti kaip fotosesijos dalį ir taip išryškinti būtent fotografuojamą objektą.

Spalva

Turbūt nesuklysime sakydami, kad nėra nieko klasiškesnio nei baltos ar švelnių žemiškų spalvų sienos. Tai ir madinga, ir stilinga jau tikrai ne vienerius metus, o ir šių spalvų pritaikymas ir daug paprastesnis nei kitų.

Šviesios rusvos sienos jau tikrai gali būti laikomos klasika.

„Dažytojų brolija“ atstovas V. Leščinskas taip pat pritaria, kad šios spalvos, bent kol kas, tikrai paklausiausios: „Švelnios ir šviesios spalvos šiuo metu karaliauja didžiojoje dalyje užsakymų, o tai tik patvirtina, kad rusvi, švelniai gelsvi ar rausvi atspalviai tikrai yra bene klasika. Tiesa, pastaruoju metu tikrai padaugėjo ir baltų ar pilkos spalvos atspalvių pageidaujančių klientų užsakymų, bet šitas spalvas gal labiau priskirčiau prie madingų nei klasikinių.“

Madingiems:

Tekstūra

„Drąsūs šiuolaikiniai užsakovai tikrai nepabūgsta ne tik įvairių glaistymu išgaunamų raštų, bet kartais pageidauja net ir savotiškų meno formų. Ir tai tikrai nėra vien jaunimas. Aišku, gal įmantresnių sienos dekoravimo sprendimų dažniau ieško firmos, o ne individualūs užsakovai, bet šiaip tokie sprendimai tikrai sparčiai ateina į madą.“, – apie šiuo metu vis dažnesnius pasirinkimus pasakoja V. Leščinskas.

Sienų dekoras gali virsti ir meno forma.

Tiesa, šiais metais labai madinga bus geometriniai ir gėlių raštai, todėl verta pasvarstyti apie šių raštų įkomponavimą į kasdienės aplinkos interjerą.

Spalva

Na, turbūt jau daugelis žino, kad 2019-tiems yra priskirta rožinio/oranžinio koralo spalva. Todėl savaime suprantama, kad madingiausieji šiais metais rinksis būtent šią spalva. Norintys madą prisijaukinti jau įkurtuose namuose gali mėginti pritaikyti kitus ugnies atspalvius: raudoną, geltoną ar skaisčiai oranžinę.

2019-tais madingos rožinio/oranžinio koralo spalvos ir jų atspalviai.

„Šių metų spalvos dar stipriai nepajutome, bet visi raudoni ir geltoni atspalviai pasitaiko daug dažniau nei, sakykim, žali ar mėlyni. Nors ir jie, pasirinkus tinkamą atspalvį tikrai atrodo ir gražiai, ir madingai.“, – sako „Dažytojų brolija“ atstovas ir priduria, kad svarbiausia pasirinkti ne pačią madingiausią, o tikrai mylimą spalvą.

Facebook Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *