Nuo ko prasideda jaukių namų interjero kūrimas?

Namai nėra vien tik vieta gyvenimui ar stogas virš galvos. Namai daugeliui žmonių yra savotiška ramybės oazė, vieta, kurioje galima pasislėpti nuo dienos vargų, tai – paties susikurtas idealus pasaulis. Būtent todėl labai svarbu, kad namų erdvės harmoningai derėtų tarpusavyje, tačiau nuo ko pradėti? Dauguma žmonių, nusprendę susikurti namų interjerą, pradeda nuo spalvotų pagalvėlių ir lovos rėmų išsirinkimo, bet „Dažytojų brolija“ atstovas teigia, kad išties pradėti reikėtų nuo visumą vienijančių detalių: sienų, grindų ir lubų.

Sienos

Kadangi sienos – vienas labiausiai matomų interjero akcentų – į jas ir derėtų sutelkti bene didžiausią dėmesį. Čia reikėtų gerai pagalvoti, kam bus pritaikyta erdvė ir kokią funkciją turėtų atlikti pačios sienos. Jeigu miegamasis gali būti padabintas šviesiomis vienspalvėmis matinėmis sienomis ant kurių puikiai atrodys didelis metalinis laikrodis ar spalvingas paveikslas, tai vaikų, ypač mažamečių, kambarys daug geriau atrodytų papuoštas raštais ir spalvomis.

Glaistymo ir dažymo meistrų „Dažytojų brolija“ atstovas Vidas sako, kad vaikų kambariui rinktis įvairius sienų raštus ir žaismingas spalvas ne tik gražu, bet ir patogu funkcine prasme:  „Visi vaikai bent vieną kartą gyvenime yra piešę ant sienų. Gerai jei tas piešimas pasibaigia tik šratinuko brūkšniu kažkur už lovos, bet jeigu tai ratilai spalvotu flamasteriu ant švelniai rusvų sienų, tai gali tapti didele problema. Būtent todėl visuomet savo klientams, turintiems mažų vaikų, patariame rinktis sienų dekoravimą glaistu ir išsirinkti ryškesnes spalvas“.

Grindys

„Dažytojų brolija“ atstovas, kalbėdamas apie grindis, pirmiausia pataria gerai apgalvoti savo poreikius ir galimybes. Turintys vaikų ar augintinių greičiausiai mieliau rinksis, dabar daugelyje namų randamą, laminatą. Šią grindų medžiagą paprasta valyti, ji nebijo plovimo, į ją neįsigeria spalvos ir kvapai. Tiesa, mėgstantys jaukumą greičiausiai vis tiek bus linkę įsigyti kilimą ar kiliminę dangą, tačiau su ja bus ir daugiau vargo.

„Kiliminės dangos priežiūrai neužteks tik šlapios šluostės, todėl prieš ją įsigyjant reikėtų gerai pagalvoti, ar tikrai turėsite laiko ir papildomų priemonių tvarkymuisi. Kita vertus, net ir pasirinkus laminatą reikia išsirinkti tokį, kuris geriausiai atitiks jūsų poreikius ir tiks prie planuojamo interjero. Su tuo padėti jums gali prekybos vietos konsultantai.“, – apie grindų dangos pasirinkimą pasakoja  „Dažytojų brolija“ atstovas.

Lubos

Lubos, pasak „Dažytojų brolija“ atstovo Vido, yra bene paprasčiausia apdailos dalis. „Norėdami pašviesinti ir padidinti erdvę, daugelis žmonių, renkasi baltą matinę spalvą, o prireikus įmantrumo išsirenka masyvų šviestuvą. Žinoma, tai tik viena dalis. Kiti mėgsta spalvas ir blizgesį, tačiau tokių – žymiai mažiau.“, – sako Vidas ir priduria, kad visas interjero detales reikia rinktis pasitelkiant harmonijos principus, o harmonija kiekvienam gali būti labai individuali.

Facebook Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *